Přihlášení uživatele:

Zaregistrujte se »
Zapomenuté heslo?

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Nejlepší Plzeňáci ročníku 2016 odměněni


Nejlepší Plzeňáci ročníku 2016 odměněni

24. 10. 2016, 16:26    autor: Petr Lundák    Reportáž    Plzeň

 (autor: Petr Lundák)
Odměnili jsme nejlepší tři hráče a hráčky z každého sportu ročníku 2016 VAŠÍ LIGY v Plzni. Předali jsme poháry, zahráli si bowling a také probrali uplynulý ročník VAŠÍ LIGY. V článku představíme všechny odměněné. Mimo jiné se dozvíš se, že jen Matiscsákovi byli úspěšnější než SK Jupiter. Ale také, co na sebe hráči práskli. Kdo doučuje matematiku? Kdo soutěžil na olympijské stadionu v Londýně? A kdo tančil rock'n'roll?
Vyhlášení nejlepších hráčů 2016
20. 10. 2016   Párty   Plzeň –

Vyhlašovací akce

Letos poprvé jsme se na vyhlášení nejlepších hráčů ročníku 2016 sešli na bowlingu. A dorazila většina vyhlášených, tak to vypadá, že bowling je lákavější :)

Uvidíme, kde zvolíme vyhlašovačku příště. Tipy posílejte na petr.lundak@va­seliga.cz nebo dolu do diskuze.

Po vyhlášení jsme odehráli celkem dvě kola bowlingu. V prvním kole byl nejlepší Otto Slabý. Naházel 121. Druhá byla Katka Janečková se 103 shozenými kuželkami a třetí Martin „Regič“ Regner, který hodil rovnou 100 (raději nezmiňuji to, že mu čítač přál a nějaký ten bodík připsal…).

V druhém kole se rozházel Lukáš „Vrbič“ Vrba. Byl z toho výkon 144. Je vidět, že se borci z tým SK RegičaVrbič před začátkem ve squashové kariéře věnovali aktivně bowlingu. Regič totiž zaostal za svým parťákem jen o bod – 143. Třetí místo v druhém kole obsadil Ondra Bicek se 120 shozenými kuželkami.

Squashová liga

Pro milovníky statistik: celkem se v ročníku 2016 zapojilo v Plzni 127 hráčů (o 12 méně než v předchozím ročníku). Z nich bylo 12 žen (o 10 méně než o rok dříve). Ubyly tedy hlavně holky. Kde jste holky?

Celkem se v ročníku 2016 odehrálo 1 640 zápasů a 267 bylo skrečováno (míra odehrání 86 %).

Představujeme nejlepší hráče ročníku

1. místo: Tomáš Jarošík, 1922 bodů. Tomáš hraje squash sedmý rok a je králem squashové ligy. Po ročníku 2016 se totiž může pyšnit čtyřmi tituly ze squashové ligy v řadě! Dříve hrával volejbal a dokonce si zahrál proti několik reprezentantům a mistrům republiky. Pravidelně hraje také tenis. V letní sezóně VAŠÍ LIGY skončil na 4. místě. Pokud nesportuje nebo není v práci, tak se věnuje svým dvěma malým dětem. Je pověstný svou zarputilostí a rozhodně nikomu nic nedá zadarmo. Nechme se překvapit, jestli z toho bude páté vítězství v řadě…

2. místo: Martin Regner, 1714 bodů. Martin hraje squash teprve 3 roky. Poprvé se dostal na kurt se svým parťákem „Vrbičem“ na Lokomotivě, kde měl brigádu. Společně se přihlásili do VAŠÍ LIGY a z 6. ligy se dostali oba až do první. Díky tomu se znají s většinou hráčů ligy a chodí s nimi pravidelně trénovat. Regič dříve hrával extraligu hokejbalu. Dokonce se dostal i na MS hráčů do 20 let v Kanadě. Tam prohráli jen s domácími a USA a skončili před návštěvami 2 tis. diváků na konečném čtvrtém místě. O zábavu mimo kurt má teď postaráno. Těsně před půlnocí loňského roku se jim s přítelkyní narodil syn Martin. Jeho libůstkou je doučování matematiky. Tak uvidíme, jestli si to dobře spočítal, aby příští rok dokázal z trůnu sesadit krále…

3. místo: Pavel Mach, 1702 bodů. Pavel se dostal na třetí místo až díky poslednímu zápasu. O 1 bod před Jiřího Egermaiera. Pavel už je squashový matador. Hraje 21 let. Pro kompenzaci jednostranného zatížení hraje už 5 měsíců i levou rukou. A nevede si vůbec špatně. Jeho největší sportovní zážitek je čerstvý. Vyhrál totiž golfovou PURE BIO HCP Tour. Kromě sportu je také vášnivým včelařem a o zábavu se mu starají i 4 vnuci.

1. místo – ženy: Soňa Königsmarková, 827 bodů (celkové 40. místo). Soňa obhájila loňské vítězství ve squashové lize. A může tak opět slavit double. Druhé vítězství totiž tradičně přidala v badmintonu. Badminton je její hlavní sport a v něm letos dokonce vyhrála s Ottou Slabým krajský přebor v mixech. To je kvalifikovalo až na MČR v Karviné, kde narazili v první kole na pozdější vítěze Bitman-Bášová. Dalším úspěchem je vyhrané MČR v racketlonu (čtyřhry). A aby těch doučovatelů matematiky nebylo málo, tak i Soňa podobně jako Martin Regner doučuje :)

2. místo – ženy: Kristina Matiscsáková, 681 bodů (celkové 47. místo). Kristina vyhrála po mateřské pauze podzimní i jarní sezónu. V letní sezóně ale musela bohužel kvůli zranění ramene své působení v lize přerušit. Nakonec z toho je druhé místo v ročníku. Přejeme brzké uzdravení!

3. místo – ženy: Martina Melková, 588 bodů (celkové 54. místo). Martina již tradičně vynechává letní sezónu. I to jí ale stačilo na udržení alespoň třetího místa. Squash začala hrát před 15 lety, protože hledala nějaký sport na zimu, při kterém bude mít pořádný pohyb. Přes léto pravidelně chodí na beach volejbal. Bez pohybu si svůj život nedokáže představit.

Badmintonová liga

Pro milovníky statistik: Celkem 28 hráčů zasáhlo do bojů v ročníku 2016 (o 9 více než v předchozím ročníku). Mezi nimi bylo 6 žen. 298 zápasů – tolik zápasů badmintonisté odehráli v ročníku 2016. Skrečovali 37 zápasů a míra odehrání zápasů tak byla slušných 89 % (o 7 % více než loni).

Představujeme nejlepší hráče ročníku

1. místo – muži: Petr Lundák, 887 bodů. Petr se po třetím místě v ročníku 2013 a druhém v ročníku 2015 raduje z prvního vítězství. Trochu zajímavostí je, že letos nevyhrál ani jednu z dílčích sezón. Na podzim byl o 3 body druhý za Radkem Sochnou a potom už kraloval Otto Slabý. Petr mimo badmintonu hraje squashovou ligu a také nově otevřenou ligu v ping-pongu. Původně však hrál fotbal. Tomu se teď věnuje už jen okrajově.

2. místo – muži: Jaromír Čiha, 753 bodů. Míra uhájil druhé místo v celkovém pořadí ročníku 2016 před Ottou Slabým. Po dvouleté pauze se tak vrací zpět na druhé místo. Celkem hraje badminton už 10 let. Původně se jako mnozí ostatní se tomuto sportu vysmíval a jako jediný raketový sport uznával tenis. Badminton ho ale zaujal a zůstal u něj. Teď ho nejvíce těší, když vydře jakékoli vítězství s vyrovnaným spoluhráčem.

3. místo – muži: Otto Slabý, 735 bodů. Oťák začal v lize až od jarní sezóny. Za tu dobu prohrál pouze jediné utkání. Protože mu ale chyběly body za podzim, tak skončil v celkovém pořadí ročníku na konečném třetím místě mezi muži. Badminton hraje od svých 8 let, kdy ho k němu přivedl táta, který sám hrál. V průběhu ale kvůli zdravotním problémům 5 let nehrál. Jeho největším úspěchem je 3. místo z MČR U12 čtyřher, kde v semifinále podlehl s kamarádem dvojici, ve které hrál Petr Koukal. Nyní si užívá hlavně celou atmosféru kolem badmintonu a sám pořádá badmintonové turnaje. Z ostatních sportů vyzkoušel téměř vše včetně rock'n'rollu :)

1. místo – ženy: Soňa Königsmarková, 870 bodů. Soně se nepodařilo obhájit celkové vítězství v badmintonové lize z ročníku 2015. Celkově byla druhá. Před ní tedy byl pouze jeden muž. Mezi ženami vyhrála s přehledem. Soňa hraje i jako registrovaná hráčka za klub TJ Bílá Hora Plzeň. Na svazovém žebříčku je mezi ženami na 42. místě, ve čtyřhrách je 29. a v mixech dokonce 20. Mimo práce a sportu zvládá Soňa i psát dizertační práci.

2. místo – ženy: Kateřina Janečková, 315 bodů. Kačka začala hrát VAŠÍ LIGU před rokem a hned v prvním ročníku to dotáhla na druhé místo. Předtím hrála jen na dovolené a nebo venku. Její největším sportovním úspěchem bylo, že vytáhla na kurt tátu. Mimo badmintonu má také ráda tanec, spánek, kamarádky, film, knížky, vínko, brusle. Podle počasí a nálady :)

3. místo – ženy: Jana Konečná, 197 bodů. Jana se věnuje hlavně atletice, což je její láska. Její druhá (nikoli pořadím důležitosti) láska (Jiří George Konečný) ji přivedla k badmintonu. Ten hraje asi 3 roky za SK Jupiter. Jejím největším sportovním zážitkem byly závody na olympijském stadionu v Londýně jako test před Olympijskými hrami v roce 2012. Jana stihla těsně před koncem ročníku ještě porodit. Takže teď už jsou v silnější sestavě :)

Tenisová liga

Pro milovníky statistik: Tenisté hráli poprvé celý ročník (včetně Podzimní a Jarní sezóny). Zapojilo se jich celkem 48. Z nich 7 žen. Celkem tenisté odehráli 410 zápasů. 83 zápasů bylo skrečováno (míra odehrání 83 %).

Představujeme nejlepší hráče ročníku

1. místo: Václav Churavý, 986 bodů. Vašek začal hrát VAŠÍ LIGU před rokem. A hned v prvním ročníku vyhrál. Tenis hraje intenzivněji 3 roky. A začal, když hledal nějakou další aktivitu po fotbale. Na sportu má rád, když se zapotí, dá si sprchu a potom pivo :) Mimo tenis hraje také squash, jezdí na kole, snowboardu a inlinech.

2. místo: Pavel Hauer, 905 bodů. Pavel stejně jako Vašek začal hrát VAŠÍ LIGU před rokem. Jinak hraje tenis asi 6 let. Největším sportovním zážitkem je návštěva fotbalového utkání Ligy mistrů v Anglii. Mimo tenisu se věnuje především horskému kolu, ale také hokeji, bruslím a snowboardu.

3. místo: Martin Slepička, 845 bodů. Podobně jako Jana Konečná a Petr Lundák je i Martin členem SK Jupiter, dle jeho slov nejlepšího badmintonového klubu, kde každý jednou skončí. No zřejmě slušný oddíl :) Tenis hraje od dětství. Tenis také sleduje rád jako divák v televizi. Osobně navštívil i slavný Wimbledon, což byl dárek od manželky ke čtyřicátinám. Viděl zápas čtvrtfinále přímo na centru a dostal se i do hráčské jídelny, kde si udělal fotku se svým vzorem z mládí – Ivanem Lendlem. Martin také rád cestuje po ČR i do zahraničí a účastní se různých kulturních i sportovní akcí v Plzni. Martin je teď zraněný, tak přejeme brzké uzdravení.

1. místo – ženy: Jindřiška Slezáková. Jindřiška zvítězila mezi ženami už potřetí. Tedy ve všech ročnících, kterých se zúčastnila. V ročníku 2016 skončila i v konkurenci většiny mužů na skvělém 6. místě. Parádní výkon!

2. místo – ženy: Irena Matiscsáková. Irena završila rodinný úspěch stříbrem z tenisové ligy. Její dcera byla druhá ve squashi a manžel vyhrál tenisovou ligu. Tento rodinný úspěch, tak předčil i snažení členů SK Jupiter :) Tenis hraje už 6 let a ráda si zahraje právě s manželem. Mimo to hraje také volejbal, jezdí na kole a užívá si vnučky.

3. místo – ženy: Hana Reitspiesová. Hanka hrála jen jarní sezónu, ale v březnu dokonce vyhrála celé kolo. To jí stačilo na celkový bronz mezi ženami.

Pozvánka na Pártyples VAŠÍ LIGY

Všechny hráče ligy bych chtěl pozvat na každoroční Sportovní pártyples VAŠÍ LIGY v pražském P.M. klubu. Akce se koná v pátek 11. listopadu od 21:00 a vítězové budou mít stejně jako loni připravenu svou chvilku slávy při slavnostním přípitku vítězů spolu s vítězi z ostatních měst, kde se VAŠE LIGA hraje.

Nejlepší tři hráči z každého sportu byli také uvedeni do Síně slávy! Za ceny pro nejlepší děkujeme First Class

Ať se daří v novém ročníku!

Petr
Vyhlašovačka 2016 PlzeňVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...