25. 10. 2016, 14:10    autor: Petr Lundák    Reportáž   Badminton Olomouc

Nejlepší hráče ročníku badmintonové VAŠÍ LIGY v Olomouci jsme vyhlásili u nového ligového partnera, minipivovaru Riegrovka.
Vyhlašovačka 2016 v Riegrovce
18. 10. 2016   Párty   Olomouc –

Vyhlášení čtvrtého ročníku

Již čtvrtý ročník badmintonové ligy v Olomouci je u konce a to je prostor pro ohlédnutí. Celkem se do něj zapojilo 40 hráčů (o 8 více než loni). Z toho 11 žen. Odehrálo se celkem 420 utkání. Další 87 bylo skrečováno (míra odehrání 83 %).

Sešli jsme se společně s vítězi ročníku u našeho nového partnera, minipivovaru Riegrovka. Od partnera měli hráči připravenou vynikající večeři a otestovali jsme také místní piva.

Ještě předtím došlo k dekorování nejlepších hráčů.

Představujeme nejlepší

Nejlepším hráčem ročníku 2016 se stal, dříve squashista, Libor Mžik. Svoji pozici v žebříčku pečlivě vylepšoval. Na podzim byl třetí, na jaře druhý a v létě vyhrál. Za všechny tři sezóny nasbíral celkem 1072 bodů. Na druhém místě byl Robert Chumchal, který tak vyhrál svou první badmintonovou trofej. Na konci ročníku měl na svém kontě 904 bodů. Třetí byl Martin Kališ, který na čtvrté místo odsunul kolegu z práce Jaroslava Burgeta. Rozhodovalo se až v zářijovém kole.

Mezi ženami si z loňského třetího místa polepšila Olga Burgetová. Kvůli mateřským povinnostem, které ji brzy čekají, už sice neodehrála zářijové kolo, ale na vítězství to stejně stačilo. Druhá byla Klára Piknerová. Ta je sice teď v zahraničí, ale druhé místo z ročníku 2015 přesto obhájila. Zuzana Mačátová se zapojila do ligy až v květnu. Dobré výsledky ji donesly až k celkovému třetímu místu. Ale jen díky lepšímu celkovému rozdílu vyhraných a prohraných setů byla před Lucií Smolovou.

Pozvánka na Pártyples VAŠÍ LIGY

Všechny hráče ligy bych chtěl pozvat na každoroční Sportovní pártyples VAŠÍ LIGY v pražském P.M. klubu. Akce se koná v pátek 11. listopadu od 21:00 a vítězové budou mít stejně jako loni připravenu svou chvilku slávy při slavnostním přípitku vítězů spolu s vítězi z ostatních měst, kde se VAŠE LIGA hraje.

Nejlepší tři hráči z každého sportu byli také uvedeni do Síně slávy! Za ceny pro nejlepší děkujeme First Class