Úvod » Články » Arktická zima nám nevadí

Arktická zima nám nevadí

9. 1. 2017, 10:37    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Ani velký mráz neodradil běžce, aby dorazili na start sobotního běžeckou závodu. Celkem jich na první závod sedmého ročníku Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY dorazilo 110!
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (1) - 5 km
7. 1. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (1) - 10 km

Zima jak na Sibiři

I stopky nám v mrazu prochladly a tak se musela narychlo měnit baterie. Start byl o 5 minut opožděn. Někteří tak pod vedením prezidenta VAŠÍ LIGY zvládli před závodem i koupel ve Vltavě, která měla 0,5 °C.

Pak už se ale startovalo. Nejdříve vyběhlo 60 běžců na 10 km.

O 5 minut později je následovalo 50 pětkařů.

Nejlepší na pětce

Jako první doběhli do cíle dva běžci na 5 km, kteří omylem odstartovali s desítkou (tedy o 5 minut dříve). Poté je už následovali první dva běžci dle výsledného času na 5 km. V cílové rovince měl více sil Vojta Bližňak (539) a o 2 vteřiny zvítězil před Jakubem Skalkou v čase 18:02.

V kategorii 40+ zvítězil v čase 20:28 Petr Daubner.

Mezi ženami se z vítězství mohla radovat Zuzana Krchová s časem 20:34.

Petra Šarochová zvítězila mezi ženami v kategorii 40+. Při proběhnutí cílem ukazoval čas na stopkách hodnotu 24:58.

Nejlepší desítkáři

Z běžců, kteří zvolili delší trať, do cíle dorazil první Martin Opletal ve výsledném čase 36:23.

Nováčkem v kategorii 40+ je Jiří Kabelka, celkově druhý v pořadí loňské Tour na 10 km. Hned v prvním závodě v této kategorii bral zlato a celkové v čase 36:49 doběhl třetí.

V ženské kategorii zvítězila druhá žena loňského pořadí Tour Petra Davídková v čase 46:20.

Druhá žena v cíli na 10 km byla Katarína Tříšková. V čase 46:45 zároveň zvítězila v kategorii 40+.

Novinky na prvním závodě

První tři v pořadí poprvé vystoupali na stupně vítězů, které pro nás na míru vytvořil šikovný řemeslník Jiří Korec.

Prezence, stejně jako vyhlášení, probíhali kvůli mrazu v restauraci Korkorán, za což jim moc děkujeme!

Díky patří běžcům, partnerům a všem pomocníkům

Díky všem běžcům, že je ani mrazivé počasí neodradilo. Díky patří samozřejmě také partnerům Loap, Nero Drinks a Mercuria Laser Game, kteří věnují ceny do našich závodů. Speciální díky patří tentokrát pomocníkům, kteří se srdnatě prali se zimou! Petr, vrchní běhna

Příště se na vás budeme těšit v sobotu 28. ledna.

A už se blíží také náš Zimní půlmaraton (25.2.), tak se nezapomeňte včas přihlásit :) Startovné do 18.2. je za 300 Kč. Poté 400 Kč.