Úvod » Články » Horký ale rychlý závod

Horký ale rychlý závod

4. 8. 2017, 10:23    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Letošní červencový závod se kvůli střetu s jinými závody uskutečnil až na začátku srpna. Celkem 186 běžců čekalo letos největší teplo a potom zasloužená odměna v pivovaru Moucha.
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (8) - 5 km
2. 8. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (8) - 10 km

3, 2, 1, start

Do osmého letošního závodu odstartovali mezi 186 běžci i čtyři zástupci našeho partnera Lifefood, české firmy, která vyrábí raw produkty a věnuje ceny pro druhé v pořadí ve všech kategoriích.

Na 10 km odstartovalo do závodu bez jednoho běžce stovka. Tedy stejně jako před měsícem.

Na 5 km byla účast 87 běžcům. Zajímavé je, že i to je na jednoho běžce stejně jako v červnu.

Vyhlašujeme v pivovaru

Vůbec poprvé jsme se na vyhlášení vítězů přesunuli do pivovaru. A bylo to do pivovaru Moucha, který je naším partnerem. To se pro tentokrát obzvlášť hodilo, protože jedno orošené po závodě rozhodně bodlo. Ti nejstatečnější vydrželi až do půlnoci :)

Již tradičně byl v cíli první Michal Vokrouhlík. I přes vedro v solidním čase 16:53. Druhý skončil Jakub Skalka (17:14) a třetí Jan Kaliberka (18:15), který sice skončil celkově až šestý, ale byli před ním hned tři běžci z kategorii 40+. Možná i proto o svém umístění na bedně nevěděl a na vyhlášení nedorazil.

Návrat královny. Tak by se dal označit výkon Kateřiny Kratochvílové Krieglové po krátké mateřské. Po pauze, která trvala jen rok a půl, zaběhla i ve slušném vedru druhý nejlepší výkon trati, 18:20. A jen o 5 vteřin zaostala za svým traťovým rekordem z února 2016! Druhá do cíle doběhla Magda Čípová v osmém nejrychlejším čase trati 19:09. Třetí byla v cíli Ekaterina Zanozina (20:26).

V popředí závodu byli všichni tři běžci z kategorii 40+. Seřadili se za sebou na celkovém třetím až pátém místě v rozmezí pouhých 13 vteřin. První byl Martin Hokeš v čase 18:00, za kterého si však převzala cenu neznámá dobrovolnice :) Druhý doběhl Pavel Tall (18:09) a třetí Martin Dvořák (18:13).

Mezi ženami v kategorii 40+ zvítězila tradiční účastnice našich závodů Lenka Zloská. Vyhrála v čase 23:00. Velký souboj byl o druhé a třetí místo. Nejvíce sil ve finiši měla Radka Vernerová (24:43) a třetí doběhla Jana Majrichová (24:45).

V kategorii do 15 let byl první Marek Krátký, který trať zdolal v pěkném čase 24:24. Druhá byla jeho sestra Kateřina.

Sourozenecké duo vítězí

Desítka byla v pevných rukou sourozeneckého dua Chlupových, kteří své zážitky ze závodu sepsali na svém blogu. Mezi muži vyhrál Tomáš Chlup (36:40) o 15 vteřin před Milanem Langrem (36:55). Na stupně se vešel také Jan Svatoň (37:07), který byl o 8 vteřin zpět.

Mezi ženami zvítězila Tereza Chlupová, když vyrovnala třetí nejrychlejší výkon na naší trati, 38:40. Velmi rychlou desítku mezi ženami potvrdila i přes těžké podmínky Hana Randáková (39:16) devátým nejlepším časem historii našeho závodu. Pod 40 minut se vešla také Regina Procházková (39:58).

O 5 vteřin před Vítězslavem Králem (38:07) zvítězil v kategorii 40+ Boris Ryashko. S časem 38:02 byl celkově pátý. Na stupních je doplnil Jaroslav Martínek (39:22).

Účastnice prvního běžeckého kempu VAŠÍ LIGY Daniela Perglerová zvítězila v čase 46:24 v kategorii 40+. Druhá byla jedna ze zaměstnankyň Lifefood Wlasta Hlinková (51:34) a třetí Tomoko Frydl Saito (54:49).

Na 10 km jsme měli jednu běžkyni z kategorie do 15 let, která tak zároveň zvítězila – Natálie Filipová.