Úvod » Články » Předvánoční squashová show

Předvánoční squashová show

21. 12. 2017, 11:44    autor: Tomáš Novák    Reportáž   Squash Praha

(autor: Tomáš Novák)
Na poslední předvánoční víkend se na Hamru v Záběhlicích konala squashová show. Nejprve v sobotu jsme odstartovali turnaj pro 30 lidí pro mírně & středně pokročilí, na které navazovalo semifinále profi PSA turnaje Prague Open 2017. K vidění byla i naše česká jednička Dan Mekbib. V neděli jsme navázali Déčkem pro pokročilé, které vyvrcholilo finálem PSA turnaje. Celková návštěva 48 squashistů hovoří za vše. :-)

Sobota

V sobotu jsme startovali už od 14:00 tak, aby se v klidu navázalo na výše zmíněné semíčko od 18:00. K tomu byl také přizpůsoben skupinový systém, ve kterém byli hráči v jednom setu do 15 rozřazeni do klasického pavouka. Na turnajích nám často hráči rotují a chodí opakovaně, proto největším překvapením byl příliv nových či staronových tváří (někteří dokonce dorazili až z Brna). To se také promítlo do výsledkové listiny. První vítězství urval Radim Kochan, který dlouhodobě předvádí nádherné výkony. V semíčku si poradil s Lukášem Kroftou, který nás po dlouhé době poctil návštěvou a bylo vidět, že nelenil. Za Radimem v závěsu skončil Petr Beňa, který za poslední rok zaznamenal též velký skok a v této kategorii začíná právem patřit mezi favority. Žumpa krále si vybojoval Tomáš Jelínek, který ve finále překonal Petru Vansovou.

Neděle

Neděle byla též posunuta, a to na 11:00 kvůli finále PSA. I přes nabitý squashový víkend pro závodní hráče (v pátek turnaj na Ohradní, sobota věhlasné Béčko na Cibulce, neděle Masters) se nás sešlo krásných 18 lidí. Mezi ně též staré známé tváře – čas si udělali mimo jiné Honza Ryšavý, Lukáš a Honza Matoušek, Jirka Škop nebo Kuba Líbal. Nejúspěšnější se nakonec stal favorizující Lukáš Matoušek, který po pětisetové bitvě prošel přes Honzu Ryšavého a poté si ve finále potrénoval se samotným organizátorem.

Prague Open 2017

Těší mě, že jsme dokázali zaplnit tribunu na oba dva dny a podpořili jednu z mála mezinárodních akcí v Praze. Není vůbec samozřejmostí, aby na takové zápasy přihlíželo 30–40 lidí. Škoda jen, že náš svěřenec Dan Mekbib zrovna neměl svůj den a neprobojoval se do finále. Tak snad příště. Více o akci najdeš na stránkách České asociace squashe, SquashPage či České televize.

Stupínek vítězů – sobota & neděle

1. Radim Kochan & Petra Vansová (18.) & Lukáš Matoušek & Martina Formánková (18.)
2. Petr Beňa & Aneta Starhová (28.) & Tomáš Novák
3. Lukáš Krofta & Honza Ryšavý

Poděkování

Patří nejen všem zúčastněným za hojnou účast a skvělou herní úroveň, ale také sponzorům za věcné poukazy, jsou to:

Příště turnaj

Další squashový víkend je naplánovaný hned z kraje roku a vychází to takto:

Termíny turnajů v tomto rozdělení jsou již vypsány do června 2018, mrkni na akce VAŠÍ LIGY

Všem přeji krásné prožití vánočních svátků a příští rok zase na viděnou. :-)