Úvod » Články » Běželi jsme i o Velikonocích

Běželi jsme i o Velikonocích

2. 4. 2018, 19:13    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Týden po Jarním půlmaratonu jsme uspořádali každoměsíční Pražskou běžeckou tour VAŠÍ LIGY na 5 a 10 km. Celkem ve velikonočním termínu dorazilo 110 běžců. A měli možnost poměřit síly i s olympijským vítězem.
PBT VAŠÍ LIGY VIII (4) - 10 km
31. 3. 2018   Tour   Praha – Běhání
PBT VAŠÍ LIGY VIII (4) - 5 km

Startujeme

Jako první vběhli do svého závodu účastníci závodu na 10 km. Na start se jich postavilo 76.

Prořídlejší pole bylo připraveno o 5 minut později na běh na 5 km. Do něj vystartovalo 34 závodníků.

Rychlí „staříci“ na 5 km

Petr Franc zvládl nejrychleji trať na 5 km a nechal za sebou i mladší kolegy. V čase 17:16 totiž zvítězil jak v kategorii 40+, tak i celkově. A i druhý a třetí v kategorii 40+ běželi velmi rychle. Stříbro v této kategorii bral celkově třetí Pavel Tall (18:56). Bronz na krk jsme pověsili Karlu Kodrovi (19:38), který obsadil celkové páté místo.

Velmi rychle běžela i Katarína Třísková (22:02). Mezi ženami obsadila celkově druhé místo a v kategorii 40+ jasně zvítězila. Na stupních pro nejlepší tři ženy této kategorii ji doplnily Jitka Francová (23:41) a Jitka Králová (26:20).

V kategorii do 40 let mezi muži zvítězil celkově druhý Jakub Hurych (18:10). Druhé místo v této kategorii bral Pavel Vitouš za čas 19:29. A na třetím místě se umístil „až“ celkově sedmý Vojtěch Paul (19:45). Možná sám ani nepočítal s umístěním na bedně a na vyhlášení nevydržel.

Velmi rychle běžela také Lujza Sláviková (19:42). Celkově se umístila na krásném šestém místě a druhou v pořadí kategorie žen do 40 let Anetu Uxovou (23:31) za sebou nechala o skoro 4 minuty. Třetí byla Veronika Zmeškalová (24:44), která však vyhlášení zmeškala a pro medaili nedorazila.

Mezi mladíky do 15 let vyhrál Marek Krátký (25:17). Druhé místo bral Vašek Bartovský (26:22) a třetí skončil Filip Dvořák (31:09).

Potlesk také zaslouží tradičně nejstarší účastník našich závodů. V 84 letech zaběhl Jiří Pejpal 5 km za 36:57.

Na 10 km nejlepší Skalka

Nejlepším běžcem na 10 km byl v sobotu Jakub Skalka. Zvítězil v čas 35:24. Druhé místo obsadil běžec ze Skotska Stuart Low (36:28). Pro bronz si doběhl Martin Vavrečka (37:09).

Jiří Kabelka si doběhl pro další zlatou v kategorii 40+. Bylo to v čase 37:23 a obsadil celkově dělené páté místo. Druhé místo v této kategorii si vyběhl Martin Hejný (37:44) a třetí Radek Dvořák (38:32).

Nejlepší ženou byla na 10 km Radka Sýkorová. Zlato brala za hezký čas 41:41. Druhá byla Anna Marie Hejná (43:32) a jen o 2 vteřiny zpět zůstala Magdaléna Low (43:34).

V kategorii 40+ se mezi ženami z vítězství radovala Lenka Kotecká (43:52). Stříbrnou medaili si odnesla Dana Jiřičná a bronzovou Daniela Perglerová (44:56).

Ne pokaždé s námi běhají olympijští vítězové. Tentokrát se však jednalo o výjimku. Cestu na náš závod si totiž našel Roman Šebrle. A 10 km zvládl za 43:39.

Za měsíc ve středu

Naposledy před létem jsme se viděli v sobotu. Od dalšího závodu už najíždíme na středeční režim a uvidíme se tak 25. dubna v 19:00:

Díky všem, co jste si našli o Velikonocích čas a dorazili na náš závod. Společně se všemi pomocníky jsme si to opět užili! Díky patří také partnerům Lifefood, Pivovar Moucha a SportHero.