Pohodový závod

29. 6. 2018, 17:56    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

Na třetí letošní závod dorazilo 56 běžců a opět ho provázela pohodová atmosféra. Zároveň běžci ale předvedli i rychlé časy.
Běžecká tour - Plzeň III (3) - 5 km
26. 6. 2018   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň III (3) - 10 km

Start třetího závodu

Do třetího letošního závodu nejprve vystartovalo 23 běžců na 10 km.

Dalších 33 běžců vyrazilo na poloviční vzdálenost 5 km.

Nejlepší na 5 km

Ještě před vyhlášením jsme napravili křivdy z minulého závodu a opakovali ceremoniál pro nejlepší v kategorii 40+ na 10 km :) Svoji zaslouženou chvilku slávy si užili Pavel Vondrášek a Jiří Mašek.

Až závěrečné metry rozhodovaly o vítězi na 5 km. Více síly předvedl v cílové rovince Marek Dietl. Zvítězil před Tomášem Korandou. Oba však měli shodný čas 17:56. Třetí byl Honza Pašek, který byl o 12 vteřin zpět (18:08).

Tomáš Stančík si doběhl pro celkové čtvrté místo. Mezi čtyřicátníky však zvítězil (18:30). Pro druhé místo v této kategorii si doběhl Richard Kotáb (19:31). Na stupně vítězů se protlačil ještě Karel Šik (22:41).

Velmi rychlý čas zaběhla Eliška Rosenbaumová. Časem 19:21 se nyní může pyšnit jako třetím nejrychlejším na naší trati. A hned čtvrtý nejrychlejší čas historie zaběhla Teodora Chvalová (19:27). A i třetí Jana Tolarová zaběhla pěkný čas 20:38.

Bok po boku dobíhaly do cíle Michaela Beštová a Markéta Šantínová. Sice doběhly ve shodném čase 22:52, ale Michaela byla přeci jen o krok v cíli dříve a zvítězila v kategorii 40+. O rovnou minutu za nimi byla třetí v této kategorii Jana Žáčková (23:52).

Odměnili jsme také mladé talenty do 15 let. Rychlejší byl Matěj Šůcha (23:29). Druhé místo si vyběhla Lenka Šiková (26:38).

Nejlepší na 10 km

Muži na 10 km byli velmi rychlí. Ve třetím nejlepším čase trati 35:21 zvítězil Ondřej Jadlovský. A druhý byl v historicky pátém nejlepším čase 36:01 Martin Černý. Pro bronz si doběhl Jiří Keckstein (37:56).

Ze svého prvního vítězství měl velkou radost nováček v kategorii 40+ Pavel Vondrášek (41:46). O necelou minutku za ním byl Jiří Vrabec (42:45). A bez medaile nezůstal ani Milan Škarda (45:20).

Mezi ženami byla opět nejrychlejší Blanka Šindelářová. V historicky osmém nejrychlejším čase zvítězila také v kategorii 40+ (45:12). Druhá v této kategorii byla Zdenka Suchlová (58:04) a třetí Pavlína Kalinová (59:37).

V ženské kategorii do 40 let byla nejdříve v cíli Anna Nosilová (45:47). A na stupně vítězů se dostaly i Jana Hocká (48:29) a Zdeňka Tothová (1:05:26).

Za ceny pro nejlepší běžce v tomto závodě díky pivovaru Purkmistr a farmářskému obchodu U Lidušky.

Díky a za měsíc zas

Znovu se budeme těšit v úterý 31. července v 18 hodin.

Chodit pravidelně se vyplatí, protože můžeš vyhrát velmi zajímavé ceny od našich partnerů: jazykový kurz od jazykovky se srdcem Perfect World, boty dle výběru od Runland, pobyt v hotelu Rohanov nebo mošty z Nebílovských sadů. Více zde.