Úvod » Články » Bude rok 2011 rokem Lukáše Hrušky?

Bude rok 2011 rokem Lukáše Hrušky?

10. 1. 2011, 22:38    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Badminton Praha

(autor: Jakub Hojer)
OLIVER VŠ LIGA zahájila badmintonový rok 2011 9. ledna v Praze-Štěrboholech. Na kurtech se sešlo 43 hráčů a hráček ve dvou kategoriích. V Začátečnících skončil první Standa Ozimý, vítězství v turnaji Pokročilých si vychutnal Lukáš Hruška.
Lednová badmintonová pohoda- Pokročilí
9. 1. 2011   Turnaj   Praha – Badminton
Lednová badmintonová pohoda - Začátečníci

Pohoda na ostří nože

Ačkoliv se hráči hlásili na Lednovou badmintonovou pohodu, některé zápasy byly hodně vyhrocené. Na prvním turnaji v novém roce nikdo nechtěl prohrát. V Pokročilých se vzájemně hecovali Láďa Vávra, Martin Daneš a Lukáš Hruška, v Začátečnících se do sebe obuli kolegové z VŠCHT Zuzka Meltzerová a Tomáš Hrubý – v zápase o 13. místo dokonce Tomáš hlasitým projevem předčil jindy nepřekonatelného Marka Fraita.

Začátečníci

Do turnaje Začátečníků se zapojilo 7 žen a 12 mužů. Ze základních skupin postupovalo hned 16 hráčů do pavouka s úplnou dohrávkou, zbylí tři se utkali ve skupině o 17. – 19. místo.

Ve finále nových tváří měl více sil a přesnější ruku Standa Ozimý, který porazil Davida Rangla

Z žen se nejvíce dařilo Simče Zavadilové, která útočila na celkové třetí místo. To jí nakonec uteklo jen o pár bodů. 2:1 na sety vyhrál Petr Slavíček. Druhá a šestá celkově skončila Katka Píšová, třetí a devátá Hanka Kronusová.

Konečné pořadí turnaje Začátečníků.

Pokročilí

V turnaji Pokročilých se sešlo 23 hráčů a jako již pravidelně pouze 1 hráčka. Katka Králová tentokrát neměla svůj den a skončila 18. I tak si ale zaslouží obdiv a Studentskou pečeť.

V turnaji se tentokrát setkali první tři hráči aktuálního žebříčku VŠ LIGY v Praze a hráči, kteří se na turnajích pravidelně dostávají mezi nejlepší: Lukáš Hruška a Miloš Plachý. Do širšího okruhu favoritů patřil i Michal Müller a velmi mile překvapil nováček Roman Alexa, který potrápil oba pozdější finalisty a nakonec skončil pátý.

V souboji o 3. místo přehrál Michal Müller Láďu Vávru, ve velmi kvalitním finále pak Lukáš Hruška porazil Martina Daneše.

Na poturnajovém posezení si Lukáš první místo náležitě vychutnal. Druhý Martin, ani čtvrtý Láďa, neměli jak vzdorovat vtípkům vítěze, který bavil nejenom všechny přítomné, ale i kamarády a kamarádky z telefonního seznamu…

Konečné pořadí turnaje Pokročilých.

Odměny

Vítězové získali olivové oleje od Prolive Group s.r.o. a zlaté medaile VŠ LIGY
Druzí a třetí získali společně s medailemi nápoje Aloe nebo energetické tyčinky od All4fit.cz
Všichni hráči měli k dispozici energii Blue Shine

Fotky

Na fotkách z turnaje se bohužel opět projevily světelné podmínky v hale, proto prosím omluvte jejich kvalitu. To důležité – zápal pro hru – z nich ale vycítit jde.