Přihlášení uživatele:

Zaregistrujte se »
Zapomenuté heslo?

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Rekordní účast okořenila badmintonovou premiéru v roce 2011


Rekordní účast okořenila badmintonovou premiéru v roce 2011

17. 1. 2011, 20:44    autor: Michal Faltus    Reportáž   Badminton Brno

 (autor: Michal Faltus)
Obavy s nízké účasti v období zkoušek, dovolených na horách a jiných lednových aktivit vzaly za své! Turnaj měl rekordní účast. Nechyběli tenisté, badmintonisti, nováčci, zkušení, staré známé tváře, návštěvy z Rychnova a Jihlavy, přítelkyně hráčů, holky co hrály, zkrátka bylo nás jak psů! Jak dopadl tento skvělý turnaj se dočteš níže!
Lednové Jehnické Bedec - začátečníci
16. 1. 2011   Turnaj   Brno – Badminton
Lednové Jehnické Bedec - pokročilí
16. 1. 2011   Turnaj   Brno – Badminton

Plná hala začátečníků!

O turnaj byl takový zájem, že jsem již třetí den přihlašování prodlužoval rezervaci a rozšiřoval kapacitu na 24 hráčů. Ta byla nakonec zcela naplněna. Hráči bojovali v 8 skupinách po 3 o postup do horního pavouka, tam se následně utkali o prvenství i konečná umístění. Ti co nepostoupili, bojovali v dolním pavouku.

Úderem desáté hodiny jsme začali. Zprvu nebylo poznat, kdo by mohl být favoritem, ale postupem doby se přecijen začali favorité krystalizovat. Čtvrtfinále bylo konečnou pro nejlepší hráčku turnaje Lisu Jansovou. Stejný osud potkal i Ondru Daňka, Toma Duloviče a Vojtu Žandu, badmintonitu z Jihlavy. Semifinále rozhodly o tom, že v zápase o 3.místo se utkali spolužáci z gymplu Michal Chalupa a Petr Halík. Petr prokázal výrazné zlepšení od posledního turnaje o vybojoval bronz. Michal zase ukázal, že jeho medailové chvíle ještě přijdou. Finále bylo též záležitostí kamarádů. Po krásném boji se radoval Karel Janák, sportovec každým coulem, před Davidem Kříčkou, který předváděl neskutečné údery a vypadal, že snad nemá klouby, jak byl ohebný. Dát mu vítězný úder byl téměř nadlidský úkol.

Skvělá dámská účast!

Už jsme si tak nějak všichni zvykli, že potkat na turnaji nějakou hráčku je vzácnost. Nebylo tomu ovšem v neděli, kde na turnaji začátečníků jich bylo hned 6! A byly vidět hlavně herně! Nejvíce se dařilo Lise, ale i Verča, Tina, Eva, Markéta a Vlaďka zaslouží uznání za výbornou hru! Dámy věřím, že vás uvidíme i na dalším turnaji!

Ostatní nezklamali

Nebylo by vhodné zapomínat na ostatní hráče, které jsem nezmiňoval. Hra se zlepšuje, touha po hraní bedecu také, takže to znamená, že se máme na co těšit na dalším setkání!

Pokročilí v klasickém stylu

Jestli turnaj začátečníků byl v mnoha směrech jedinečný a nový, tak pokročilí, to bylo klasické představení, o stejných hercích, stejným dějem, stejným koncem. Nutno dodat, že stejné = skvělé!

Ze základních skupin vybírám dva zajímavé momenty: 1, krásný zápas mezi Jurajem Hudákem a návštěvou z Rychnova, Jirkovi Jablonskému. Zvítězil Juraj, ale Jirka ukázal, že hodlá výrazně promluvit do pořadí na předních místech. 2, neskutečně vyrovnaná skupina, ve které o postupu či sestupu rozhodoval jediný míček.

Ve vyřazovacích bojích skončily jednak moje šance, když mě Lukáš doslova zdeptal svým podáním na zadní lajnu, ale také šance Dana, Petra a Jirky. Jirka neměl štěstí na los, jsem zvědav, jak dopadne příště! Finále po výborném badmintonu patřilo Jurajovi, Karel si připsal 2. místo. V souboji o bronz mezi Česká boys, se nakonec radoval Tomáš Vorba, ačkoliv sem při vyhlašování vyhlásil Lukáše Pochopa.

Ve skupinách o 9. až 14.místo byl k vidění též hezký badminton, zkrátka umístit se dobře na turnaji, znamená být opravdu připraven a prodat aktuální formu. Každý hráč z těchto skupin má totiž na to, hrát ve vrchním pavouku!

zde můžete shlédnout kompletní výsledky začátečníků a pokročilých.

Fotky najdete v galerii, video v článku!

Umístění a ceny

Začátečníci:

1.místo: Karel Janák – víno a pivo od Puxpubu, hospůdky partnera VŠ LIGY, Puxtravelu

2.místo: David Kříčka – 3hodinový úklid od AGENTURY KLÍDEČEK + pivo

3.místo: Petr Halík – 3hodinový úklid od AGENTURY KLÍDEČEK

Pokročilí:

1.místo: Juraj Hudák – 3hodinový úklid od AGENTURY KLÍDEČEK + pivo

2.místo: Karel Reichman – láhev na pití od partnera ASICS + pivo

3.místo: Tomáš Vorba – ponožky od partnera ASICS + pivo

Závěrem bych chtěl poděkovat i dalším partnerům, konk. OLYMPII a SPORTUPROTEBE.

V losovačce o slevový certifikát uspěla Lisa Jansová, která si tak odnesla slevu 500,–Kč na zprostředkování bydlení od našeho nového partnera STUDENT REALITY!

Závěrečné poděkování a pozvánka na další turnaj a do ligy

Přátelé kvalitního badmintonu, děkuji vám všem za výborné nedělní odpoledne a doufám, že se uvidíme na dalším badmintonovém setkání, které proběhne 12.2.2011 též v Jehnicích. Více informací o turnaji najdete zde.

Od února se rozjíždí nová sezona ve VŠ LIZE!! Proto neváhej přihlaš se přes Moje ligy! Cíl je jasný, badmintonová liga o sto hráčích!!

bedecu zdar, Michal F.
badminton brno 16.1.2011Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...